Nazywam się Krystyna Łukasiewicz-Wielgosik. Jestem żoną Gwalberta i matką dwójki cudownych dzieci, Wiktorii i Kryspina. Rodzina jest dla mnie bardzo ważna. Jednak nie lubię rutyny i spokoju dlatego też rozwijam się zawodowo i osobiście.         Jako nastolatka tańczyłam w Zespole Pieśni i Tańca Bolesławiec prowadzonego przez Panią Elę Tor. Moje problemy ze słuchem nie wróżyły sukcesów...  Po 2-3 latach nasze drogi się rozeszły. Mimo to miłość do tradycji, folkloru, ludowej muzyki i tańca pozostały.         Od 2004 roku pracuję jako krawcowa. Najpierw w pracowni robiącej przeróbki krawieckie, później oferującej szycie na miarę. Pod koniec roku 2013 uszyłam swoją pierwszą spódnicę z chusty inspirowaną piosenką "My Słowianie" Cleo i Donatana i tak się zaczęło... W 2014 roku stworzyłam całą kolekcję ubrań inspirowanych folklorem o nazwie Folk Melanii, taki folklor w nowoczesnym wydaniu. Wzory ludowe wykorzystałam w nowoczesnych fasonach ubrań damskich i dziewczęcych oraz dodatkach dla mężczyzn. Od tamtej pory cały czas tworzę nowe projekty, również wyposażenie wnętrz taki folkowy design. Pod koniec 2015 roku z powodów osobistych odeszłam z firmy dla której pracowałam przez wiele lat i dla której stworzyłam kolekcje.         W październiku 2016 roku otworzyłam swoją firmę o nazwie Folker z siedzibą w Bolesławcu, ul. Zgorzelecka 22B a kolekcja Folk Melanii jest jej nierozerwalną częścią. Pod tym adresem mieście się sklep i pracownia krawiecka. Oferuję kreacje damskie i dodatki do domu z użyciem wzorów góralskich, łowickich i kaszubskich, a realizuję także zamówienia indywidualne na szycie miarowe.

         Teraz mam możliwość dalszego rozwoju osobistego, kolekcji Folk Melanii i firmy Folker.

    

         W planie na 2017 rok jest jeszcze jedna kolekcja, o nazwie 2Damy w której pokażę swoje pomysły na takie same kreacje dla mamy i córki.

         Kocham folklor, uwielbiam projektować i szyć a najbardziej lubię widzieć błysk w oku i uśmiech na twarzy moich klientek.                                                     Moim celem i misją jest

                                                     USZCZĘŚLIWIANIE KOBIET

FOLKER

  • ul.Zgorzelecka 22B
  • 59-700 Bolesławiec
  • tel: 733-05-99-44
  • e-mail: k.wielgosik@gmail.com